Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Çet > BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR ( HALKA HİZMET, HAKK’A HİZMETTİR )
Mehmet Çet

BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR ( HALKA HİZMET, HAKK’A HİZMETTİR )

15.03.2021 21:16 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Çet

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok platforma dile getirdiği, biz halkımıza efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik şiarıyla yola çıkan Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Beyoğlu görevinde daha ikinci yılını doldurmadan, senelerdir hizmet bakımından ihmal edilen İlçe genelinde yaptığı hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanmış durumda.

Bağlar Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Beyoğlu asla siyasi ayırım yapmadan, ’’İnsanı esas’’ alan şiarıyla yola çıkan başkanımız gönüller kazanmaya devam ediyor.  Başkanımız geçmiş Belediye başkanları gibi makam odasına kapanmadı. İlçenin mahalle ve sokaklarını gece gündüz saat farkı olmaksızın, tevazu, samimiyet ve gayretle dolaşarak on binlerce vatandaşın gönlünde makamını kurdu adeta.

Başkan Beyoğlu ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek sağlamaya devam ediyor. Bunları yaparken de lütuf olarak değil de vatandaşa hizmeti borç bilerek hareket ediyor.

400 bin nüfuslu ilçede kısa zamanda gerçekleştirdiği projelerle ilçenin her metresini belediyecilik hizmetleriyle buluşturmaya çalışmaktadır.

Diyarbakır Bağlar ilçesi yıllar sonra belediye yönetiminin el değiştirmesiyle birlikte Ak icraatlar la tanışan vatandaşlar yapılan çalışmalardan hayli memnunlar.

Belediyecilik gönül işidir. Laf değil, hizmet üretmek gerekir. 

Belediyeci vardır… Leyleğin ömrü lak lak, Ördeğin ömrü vak vak ile geçer, misali laf yarıştırmak peşindedir.

Belediyeci vardır… Hizmet yarışındadır.

1 – Ne demişler iş bilenin, kılıç kuşananın.

2 – İş bilen kaynak yaratıyor, hizmet ediyor.

3 – Laf salatasını seven ise

Beceriksizliğini ona, buna, Ankara’ya yüklemeye çalışır.

Son Söz; Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar. Çalışmayanlar ise kendilerini kötülükten kurtaramazlar. ( Hz. Ali )

Esen kalın.

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com

 

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.